top of page

Sevgili Işık Dostları...

"Ancak hakikat iyilestirir..."

  Hayat bazen bize, görmemiz gereken şeyleri biraz sert gösterir. İlk anda ne olduğunu anlamakta zorlanırız. Birden bir şaşkınlık, bir boşluk kaplar içimizi; bakarız ki her şey bomboş. Kendimizi büyük bir boşlukta hissederiz, içimizden bağırmak haykırmak gelir. Bazen sesimizi çıkarır bazen de içimize haykırırız. Başlar yürek sızlamaya, asıl o zaman öğreniriz sızının ne olduğunu, hiç bitmezmiş gibi gelir insana... Boğulursunuz, nefes alamasınız. Her şey size boş gelir, sabit bir düşünce kafanızda, zihin milyonlarca senaryo yazar onlar ile uğraşırsınız. Zor bir dönemdir, acıtır gerçekten acıtır ama inanın büyütür.

 

  Ve gün gelir sızılar azalır, gözünüzdeki perde kalkmaya, ruhunuz biraz olsun nefes almaya başlar. O zaman görürsünüz aslında ne kadar değerli olduğunuzu, içinizdeki sizi, sizden başka kimsenin inceltilmeyeceğini.

 

  Yeniden doğarsınız küllerinizden, aynı Anka kuşu gibi daha güçlü, hayata daha fazla sarılmış.

Sızınızı yaşarken göremediklerinizi görüp şükretmeye başlarsınız. Aslında ne kadar da zengin olduğunuzun farkına varırsınız. Bir kez daha şükretmeyi öğrenirsiniz. Zaman geçer içinizde sizi ara sıra yoklayacak anıların kırıntıları kalır. Ama acıtmazlar artık. 

 

  Bize bütün bunları yaşatan hayata ve bizlere öğretmenlik yapan kişilere teşekkür zamanıdır. İyi ki varlar, iyi ki canımız acıttılar; onlara sonsuz teşekkürler bize hakikatleri gösterdikleri için. Zira meşhur aile dizimi sözüdür "Ancak hakikat iyileştirir". Ama hakikat canımızı yakar.

 

  Böyle durumlarda nefes alın ve içinizin sızlamasına müsaade edin. Yaradan'ın çok kıymetlisi olduğunuzu asla unutmayın. Tekâmül yolunda bize gelen bu sınavları hayırlısı ile geçebilmek ve bu zamanı daha rahat atlatabilmek için meleklerinizden yardım isteyin.

 

  Ve lütfen kendinize sahip çıkın, sizin canınızı sizden başka kimse acıtamaz. Kendinize iyi davranın ve kendinizi sevin.

 

  Sevgi ve ışıkla

  Reiki Grand Master Melike Akkan Mackowiak

 

 

bottom of page